ads.txt Dosyası Oluşturma ve Gönderme (Resimli Anlatım)

ads.txt dosyası nasıl oluşturulur? ads.txt dosyası nedir? tek tek hepsini aşağıda anlatıyoruz. Google Adsense'e son güncelleme geldikten sonra internet sitelerimizde reklamlar kaldırıldı herhangi bir sorun mu var? Diye Adsense 

ads.txt dosyası nasıl oluşturulur? ads.txt dosyası nedir? tek tek hepsini aşağıda anlatıyoruz.

Google Adsense’e son güncelleme geldikten sonra internet sitelerimizde reklamlar kaldırıldı herhangi bir sorun mu var? Diye Adsense

ads.txthesabımıza girdiğimizde ise şöyle bir bildirimle karşı karşıya kaldık. Merak etmeyin Adsense sizin sitenizden reklamlarını geri çekmiyor, sadece son gelen güncellemeden sonra internet sitesinden para kazanma biraz daha zorlaşacak gibi gözüküyor.

Şimdi bunun çözümünü adım adım anlatacağız:

 

Öncelikle kendi bilgisayarınızın masaüstünde “Yeni Metin Belgesi” açınız.

Daha sonra dosyanın içine aşağıda bulunan metni yapıştırınız.

google.com, pub-0000000000000000, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dikkat edilecek bir konu var, sadece yukarıda yazılı olan “pub-0000000000000000” ifadesi yerine kendi yayıncı kimliğinizi yazmanız gerekiyor.

Yayıncı kimliğinizi onaylı Adsense hesabınıza girdikten sonra sol menüde bulunan Hesap>Hesap bilgileri tıklayarak yayıncı kimliğiniz öğrenebilirsiniz.

Yayıncı kimliğinin bulunduğu kısım

Dosyada son adım ismini değiştirmek. İçine gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra metin belgesini kaydedin ve ismini ads olarak değiştirin.

—Ads.txt Dosyasını Ekleme—

Sitenin cPanel’ine giriş yapmalısınız. CPanel’e ulaşmak için önce hosting hesabınıza giriş yapıp Hizmetlerim başlığı altında hosting paketinizi görüntülediğinizde ilgili Cpanel giriş linkini görebilirsiniz.

Yeni sekmede açılan sayfada sol menide bulunan “public_html” dosyasına tıklayınız ve üstte bulunan yükle kısmından hazırladığımız dosyayı içine atıyoruz.

İşlemleri sorunsuz gerçekleştiğini anlamak için Google arama çubuğuna https://www.Sizinsiteniz.com/ads.txt yazarak aratın, eğer karşınıza dosyanın içine yazdıklarınız geliyorsa tüm işlermler sorunsuz gerçekleşmiştir.

Ve yapılacak işlemler bu kadar Adsense hesabınızda bulunun bildirimin kalkması için ve reklamların tekrar yayınlanması için tek yapmanız gereken beklemek. Bazı kişilerin görüşlerine göre bu bekleme süresi yaklaşık 2-3 gün sürebilir.

Blogger’da ads.txt dosyası eklemek için tıklayınız…-

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir