Adsense Onayı Almak İçin Gereken 5 Kriter!

Adsense Onayı Almak İçin Gereken 5 Kriter!

Google Adsense, internet sitelerinde reklam verme konusunda en iyi şirketlerden birisi. Piyasanın en çok para veren, en güvenilir vs. tarzında bir çok avantajı var. Tabi bu avantajlardan yararlanabilmek için de internet sitesinin belli kriterlere sahip olması gerekir. Bu kriterlerden en önemlileri hangileridir?, Adsense’den onay alabilmek için hangi kriterler gereklidir?

Google Adsense, internet sitelerinde reklam verme konusunda en iyi şirketlerden birisi. Piyasanın en çok para veren, en güvenilir vs. tarzında bir çok avantajı var. Tabi bu avantajlardan yararlanabilmek için de internet sitesinin belli kriterlere sahip olması gerekir. Bu kriterlerden en önemlileri hangileridir?, Adsense'den onay alabilmek için hangi kriterler gereklidir?

YETERLİ SAYIDA İÇERİK:

Adsense sizin sitenizde reklam vermesi için yeterli sayıda içerik olması şarttır, yani ortalama (sitenin trafiğine bağlı olarak) 30-50 tane içerik, haber, makale sitenizde veya blogunuzda olması gereklidir. Bu içerikler ortalama 300 kelime olmalıdır. (firstechno.com sitesi 30 makale bulunurken başvusu kabul edildi)

ÖZGÜN İÇERİK:

Yeterli sayıda içerik sahibi olan sitenin, içerikleri de özgün olmalı yani bilinen yada bilinmeyen başka sitelerden alınmış içerikler bulunmamalı. (İstisnasız 1 tane bile bulunmamalı)

YAŞ SINIRI:

Adsense sizin sitenizi kabul ettiğinde ödeme yapabilmek için bir banka/kredi kartı sahibi olmanız gerekçesiyle en az 18 yaşınızı doldurmanız gerektiğini uygun görüyor.

 

REKLAM İÇİN UYGUNLUK:

Bu konu içinde bir çok başlığı alabiliriz ama en önemlileri şu şekildedir; içinde bulunan içerikler hiçbir şekilde kurum, kuruluş, şirketi kötülememesi lazım.

Sitenin hiçbir yerinde +18 çıplaklık, yasa dışı kumar, hakaret edici içerik, görsel, yazı veya yazılım bulunmamalı.

DOMAİN ONAYI:

Bu olay son dönemlerde uygulamaya giren çok iyi bir kriter. Kısaca bahsetmek gerekirse domain onaylanması yapılan bir sitenin reklam kodlarını herhangi bir başka siteye eklenirse eğer o sitede reklamlar verilmez. 1 onaylı Adsense hesabı ile onaylanmamış sitelerde reklam vermek mümkün değildir. Eski dönemler bu uygulama olmazken Adsense tarafından onaylanmış bir sitenin reklam kodlarını başka bir sitede kullanıldığı zaman sorunsuz bir şekilde çalışıyordu.

Tabi ki bu şartları karşılayan ve başvuru yapmış olan sitelerin biraz beklemesi lazım, çünkü bazı sitelerde Adsense onaylanması 2 hafta gibi uzun bir süre sürebilir. (firstechno.com sitesinin Adsense onayı 2 gün içinde onaylanmıştır)

Ve eğer yukarıdakilerden tüm şartlara uygun olmasına rağmen Adsense tarafından red cevabı gelen siteler için mail olarak bilgilendirme yapıyorlar.

 

Değerli Firstechno kullanıcıları Adsense onayı almak için gereken 5 kriter hakkında görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Likes:
2 0
Views:
246
Article Categories:
GENELSosyal Medya

All Comments

  • 60 makale yazdım. Bazıları kısa olabilir. Düzelteceğiz. Net 55 tanesi 400 kelimeden aşağı değil. Siteniz Adsense uygun değil yazısı gitmiyor.

    Osman Kuştepe Aralık 17, 2019 4:55 pm Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir