Telefona Zarar Veren Alışkanlıklarımız

Günümüzde akıllı telefon kullanmayan kişilerin sayıları oldukça az, yani neredeyse herkesin cebinde bir akıllı telefon bulunuyor ve bunlara oldukça yüksek paralar verdiğimiz zamanlar oluyor hal böyle olunca çabuk bozulmasını hiç kimse istemez bunun içinde bazı alışkanlıklarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Sizler için telefona zarar veren alışkanlıklarımızı derledik. Bu yazıdan sonra yapmayacağız :)

Günümüzde akıllı telefon kullanmayan kişilerin sayıları oldukça az, yani neredeyse herkesin cebinde bir akıllı telefon bulunuyor ve bunlara oldukça yüksek paralar verdiğimiz zamanlar oluyor hal böyle olunca çabuk bozulmasını hiç kimse istemez bunun içinde bazı alışkanlıklarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Sizler için telefona zarar veren alışkanlıklarımızı derledik. Bu yazıdan sonra yapmayacağız 🙂

Düşük Kalite ve Sahte Şarj Aleti Kullanmak:

İlgili resim

Markası belli olmayan, kalitesiz 5Tl’ye aldığımız şarj aletleri kullandığımız cihazda kısa devre yapabilir, kısa devre sonucu kullandığımız akıllı telefon tam anlamıyla çöp olur. Markası belli olmayan şarj cihazlarında kalitesiz malzeme kullanıldığından çabuk yıpranır ve içindeki bakır teller kopabilir.

Sağlam Telefon Kılıfı:

telefon kılıfı vektörel ile ilgili görsel sonucu

Telefonlarımızı kılıfsız kullanmak hepimizin daha çok hoşuna gidiyor görsel açıdan.Hepimizin elinde olan akıllı telefonların teknolojinin gelişmesiyle de içinde kullanılan malzemeler oldukça küçüldü yere düşen bir cihazın iç donanımına zarar gelmesi olağan bir durum. Bu tür olayları kimse yaşamak istemez ama ister istemez elimizden düşürdüğümüz telefon için sağlam ve kaliteli bir kılıf tercih etmemiz gerekiyor.

Şarjınızı Sık Sık Sıfırlamak:

İlgili resim

Akıllı telefonlarımızda devamlı kullanımdan kaynaklı bataryalar deforme oluyor yani yıllar geçtikten sonra bataryadan ilk aldığınız performansı almamanız doğaldır. Bazı alışkanlıklarımızı bırakarak bataryanın ömrünü uzun tutabiliriz. Akıllı telefonları kapanmadan hemen önce şarja takıp “fullemek” ve şarjdan çıkarmak batarya sağlığı açısından daha verimli olacaktır. Olabildiğince telefonunuzun şarjını %30’un altına indirmemeye çalışın.

 

 

Likes:
5 0
Views:
196
Article Categories:
GENELMobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir