Dünya efsanesi Kobe Bryant ölümü hakkında son detaylar!!!

Pazar öğleden sonra NBA efsanesi Kobe Bryant’ı, 13 yaşındaki kızı Gianna’yı ve Kaliforniya’daki Calabasas’taki yedi kişiyi öldüren helikopter kazasıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Taraftarlar, NBA’NİN ikonik sporcularından birinin ani ölümünün yasını tutarken, yetkililer hala kazayı ve potansiyel nedenlerini araştırmanın ilk aşamalarında – birkaç hafta sürebilecek bir süreç.

Federal Havacılık İdaresi de dahil olmak üzere birçok federal ajans, helikopterin bir yamacın içine çarpmasına neden olan ve gemide dokuz kişinin ölümüne neden olan şeyleri anlamak için yerel yetkililere katıldı.

İşte Pazartesi günü itibariyle kazayla ilgili en son detaylar.

Kobe Bryant beş kez NBA Şampiyonu oldu.
NBA Lakers erteledi-Clippers oyunu
NBA, bryant’ın ölümünün ardından Salı günü Los Angeles Lakers ve Los Angeles Clippers arasındaki maçı ertelediğini açıkladı.

Lig,” Lakers efsanesi Kobe Bryant, kızı Gianna ve Pazar günü bir helikopter kazasında yedi kişinin trajik kaybını derinden üzen Lakers organizasyonuna saygı duyuldu ” dedi.

NBA, oyunun daha sonraki bir tarihte yeniden planlanacağını da ekledi.

Soruşturma nerede duruyor?
Ulusal ulaşım güvenliği Kurulu, “go Team” in pazartesi sabahı “soruşturmaya belirli ilgi alanlarına odaklanacak araştırmacı grupları organize etmek” için bir dizi Tweet yazdı.

Kurul, “örgütsel toplantı çeşitli amaçlara hizmet eder; kaza ile ilgili ön bilgileri paylaşmak; soruşturma katılımcılarını tanıtmak; soruşturma için Davranış Kuralları oluşturmak; katılımcılar için güvenlik ve sağlık yönergelerini yinelemek” diye yazdı.

Araştırmacılar, uçuş kayıtlarını gözden geçirecek ve çarpışmanın nedenini belirlemek için helikopter operatöründen diğer verileri toplayacaklar. NTSB muhtemelen yaklaşık 10 gün içinde bir ön rapor yayınlayacak.

Yetkililer bir basın toplantısında daha fazla bilgi açıklaması bekleniyor .

ESPN, Bryant’ın son oyununu yeniden canlandırdı
ESPN, Pazartesi gecesi 9 PM ET’DE NBA kariyerinin son maçını yeniden yayınlayarak bryant’ın ölümünü onurlandırıyor.

Bryant, 2016 oyununda Utah Jazz’a karşı 60 sayı attı ve o gece Los Angeles Lakers’ın 101-96 galibiyetinde 42 dakika oynadı.

Tüm ölenlerin kimlikleri şimdi biliniyor

NBA Komiseri Adam Silver, bryant’ın ve “GiGi” olarak bilinen 13 yaşındaki kızının ölümlerini doğruladı. Orange Coast College, beyzbol antrenörü John Altobelli, karısı Keri ve iki kızından biri olan alyssa da helikopterde olduğunu doğruladı.

Diğer kurbanlar Christina mauser idi, bir asistan kız basketbol koçu, ve Sarah Chester ve kızı, Payton. Pilot Ara Zobayan olarak birden fazla haber raporları tarafından tespit edilmiştir.

Hava kazasında bir faktör oldu?
Yetkililer hala kazanın potansiyel nedenlerini araştırıyor, ancak Sisli koşullar bir rol oynamış olabilir.

Villanueva, bölgedeki alçak bulutların ve sisin Şerifin ofisini Pazar sabahı helikopterlerini topraklamaya ittiğini söyledi. Los Angeles polis departmanı benzer önlemler aldı.

Villanueva pazar akşamı yaptığı açıklamada,” görünürlük ve alçak tavanla ilgili bir sorun olduğunu biliyoruz. ” dedi. “Darbe sırasında gerçek koşullar, bu hala henüz belirlenecektir.”

Kazalarda deneyimli bir helikopter pilotu ve uzman tanık olan Shawn Coyle, sisle Uçma kararının kazaya katkıda bulunabileceğini söyledi.

Coyle,” böyle bir uçakla, hava yollarında uçabiliyor, neden kötü havalarda uçacaklarının söz konusu olması gerekiyor ” dedi.

Helikopter hakkında ne biliyoruz?
FAA records’a göre, kazadaki helikopter 1991 yılında üretilen bir Sikorsky S-76B idi. Ada Express Holding Corp., bir helikopter uçuş charter iş sahibi oldu.

Lockheed Martin, 2015 yılında Sikorsky uçağını satın aldı ve ABD ordusunun beş Şubesi helikopterlerini bir miktar kapasitede kullanıyor. Şirket, kazadan etkilenenlere başsağlığı diledi ve soruşturma sözü verdi.

Pazartesi sabahı itibariyle kusurların veya sistem arızalarının kazaya neden olduğuna dair acil bir gösterge yoktu.

Görünüşe göre Bryant bu helikopteri biraz düzenlilikle kullanmıştı. Kuyruk numarası, Bryant’ın son NBA oyununa gitmek için helikoptere binmesini gösteren Nisan 2016 Getty Images fotoğrafındaki bir helikopterle eşleşiyor.

Bryant neden helikopterle Seyahat ediyordu?
Bryant, hem NBA kariyeri boyunca hem de daha sonra helikopterle sık sık seyahat etti. Bir oyuncu olarak, la’nın trafiğinden iki saatlik Seyahat sürelerini önlemek için düzenli olarak bir helikopter kullandı ve vücudunu taze tuttu.

Jr moehringer, 2010 yılında GQ dergisi için” göründüğü kadar seksi olan Bryant, helikopterin vücudunu korumak için başka bir araç olduğunu söylüyor ” dedi. “Ağırlıklarından ya da jakuzi küvetlerinden ya da ısmarlama Nikes’lerinden farklı değil. Kırık parmağı, kırılgan dizleri, sırt ağrısı ve achy ayakları göz önüne alındığında, kronik agitasından bahsetmiyorum bile, Bryant iki saat boyunca bir arabada oturamaz.”

Bryant’ın helikopter yolculuğu, yaratıcı çabalara odaklandığı ve kızının basketbol takımına koçluk yaptığı için emeklilikte devam etti.

Likes:
3 0
Views:
84
Article Categories:
Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir