PlayStation 5 için PS5 Çıkış Tarihi, Özellikleri, Haberleri ve Söylentileri

Sonunda 2020, yani Sony’nin yeni nesil konsolu bu yılın tatil sezonunda planlanan bir lansmanla hızla yaklaşıyor. Yakında piyasaya sürülecek olan piyasaya sürülmesiyle Sony, önümüzdeki aylarda daha fazla şey duymayı umduğumuz ilk detayları açıklamaya başladı.

İlk olarak, konsolun resmi adı olduğunu biliyoruz . Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, konsola PlayStation 5 adı verilir . Ayrıca PS4 geriye dönük uyumluluk ve SSD depolama alanına sahip olacak ve PSVR’yi destekleyecek. Şirket ayrıca gelecek nesil için planladığı yeşil, enerji tasarruflu bazı girişimleri de özetledi.

Şimdi Çalıyor: PS5 Controller Patent Bir Sonraki DualShock’u Takılıyor – GS News Update

Aşağıda Sony’nin yaklaşan konsolu hakkında bilinen tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda büyük ya da küçük daha fazla ayrıntı duyacağız, bu nedenle bu sayfaya yer işareti koyduğunuzdan ve daha fazla onaylandıktan sonra sık sık tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

PS5 Çıkış Tarihi

Bu kesinlikle herkesin dudaklarındaki soru: PS5 ne zaman çıkacak? Sony, beklediğiniz gibi, konuya sıkı sıkıya bağlı, ancak şimdi PlayStation 5 için bir “tatil 2020” yayın penceresini doğruladı .

PS5 Fiyatı

Yine Sony, yeni konsolunun ne kadar tutacağını belirtmedi, ancak son zamanlarda PS5’in fiyatının oyuncular için cazip olacağını söyledi. Şu anda halefi üzerinde çalışan PS4’ün baş mimarı Mark Cerny, “Gelişmiş özellik seti ışığında oyunculara hitap edecek bir SRP [önerilen perakende fiyatı] ile piyasaya süreceğimize inanıyorum.” Dedi. .

Tabii ki, Sony’nin farklı bir şey söylemesini beklemezsiniz, ancak şirket PS3’ün fahiş fiyat etiketinden ve konsolun müteakip mücadelelerinden ve PS4’ün daha makul maliyeti ve sonraki başarılarından öğrendiği hissini alır.

PS5, PS4 oyunlarıyla Geriye Doğru Uyumlu Olacak mı?

Cerny de teyit PS5 PS4 oyunları ile geriye doğru uyumlu olacak iki konsolları benzer iç mimarileri üzerine inşa gibi. Bu, PS4’ün PS3, PS2 ve PS1 oyunlarıyla geriye dönük uyumsuzluğu nedeniyle hayal kırıklığına uğramış olanlar için hoş bir haber olacak.

SIE başkanı Jim Ryan, GameSpot kardeş sitesine CNET’in geriye dönük uyumluluğunun ve çapraz genin, oyuncuların sorunsuz bir geçiş yapmasına yardımcı olmak için PS5 için önemli olduğunu söyledi.

“İster geriye dönük uyumluluk ister kuşaklar arası oyun olasılığı olsun, bu topluluğu yeni kuşaklara geçirebileceğiz” dedi. “Arkadaşlığınıza devam etmek için PlayStation 4’te mi yoksa yeni nesilde mi olmanız gerektiği konusunda ikili bir seçenek olmayacak.”

Yine de daha hoş bir haberde, PS4 oyunları mevcut konsolunuzdakilerden daha hızlı çalışacaktır, çünkü PS5, mevcut konsolların gönderdiği sabit sürücülerin aksine katı hal sürücüsü içerecektir. Cerny, Insomniac’ın Spider-Man’inden bir PS5 geliştirme kitinde bir saniyeden az süren bir yük ekranı gösterdi, bu da PS4 Pro’da 15 saniyeydi.

Sony, Mayıs ayında yatırımcı sunumunda daha hızlı yükleme süreleri gösterdi. Wall Street Journal muhabiri Takashi Mochizuki tarafından çekilen aşağıdaki videoyu görebilirsiniz.

Embedded video

PS5 Özellikleri Ve Disk Sürücüsü

Bu, Sony’nin yeni bilgilerle şaşırtıcı bir şekilde açık olduğu yerdir. Şirket, PlayStation 5’in üçüncü nesil Ryzen tabanlı bir CPU’ya sahip bir AMD çipi içerdiğini doğruladı. Yedi nanometre Zen 2 mikroçipin sekiz çekirdeği olacak. Konsol da 8K oyun oynamayı destekleyecek, ancak bu elbette yetişen TV’lere bağlı olacaktır.

Grafikler, Radeon’un Navi serisinin özel bir versiyonu tarafından yönlendirilecek. Bu grafik yongası, filmlerde ve video oyunlarında popüler olmaya başlayan ray yarışını destekleyecek. Geleneksel olarak bir aydınlatma tekniği olarak düşünülmesine rağmen, Cerny bu tekniğin oyun sesini de iyileştirebileceğini söylüyor. Aslında, PS5 3D sesi tamamen destekleyecektir.

Bahsedilen SSD de büyük bir detay çünkü oyunların daha hızlı yükleneceği ve mevcut HDD ile çalışan konsollardan daha fazla nesneyi ekranda aynı anda işleyebileceği anlamına geliyor. Ortamlar şu anda olduğundan çok daha hızlı yüklenebileceğinden, karakterler ve kameralar oyun dünyalarında daha hızlı hareket edebilir.

Son bir ayrıntı olarak, PS5’in disk sürücüsü içermeyen Xbox One S All-Digital Edition’ın rotasına girmeyeceğini biliyoruz. Bunun yerine, PS5 bir disk sürücüsü içereceğinden, fiziksel oyunları satın alabileceğinizden ve oynayabileceğinizden emin olabilirsiniz. PS5 diskler 100 GB kapasiteye sahip olacak ve konsol 4K Blu-Ray’leri de destekleyecek.

Sony, PS5’in bunu destekleyebilen TV’leri olanlar için 120Hz’de 4K görselleri destekleyebildiğini de doğruladı . 120Hz, standart TV’lerin iki katına yakın bir yenileme hızıdır.

 

PS5, PSVR’yi destekleyecek mi?

Mevcut PSVR, PlayStation Move denetleyicilerinde olduğu gibi PS5 tarafından desteklenecektir. “VR stratejimizin ayrıntılarına girmeyeceğim,” dedi Cerny, “VR’nin bizim için çok önemli olduğunu ve mevcut PSVR kulaklığın yeni konsolla uyumlu olduğunu söylemesinin ötesinde.” Bununla birlikte, sistem mimarı yeni bir PSVR cihazının çıkıp çıkmayacağını söylemekten vazgeçti.

Sony’nin CES 2020’deki brifingi, çok fazla olmasa da bazı PlayStation 5 haberleri getirdi. Sony’den Jim Ryan, PS4 ile ilgili bazı etkileyici istatistikleri paylaşmak ve aşağıda görebileceğiniz PlayStation 5 logosunu ortaya çıkarmak için sahneye çıktı:

Altyazı Sağlanmadı

Enerji verimliliği

Sony, duyurulmasından bu yana PS5 hakkında genellikle sessiz olmasına rağmen, Birleşmiş Milletler inisiyatifinin ilanı ile birlikte biraz daha fazla bilgi ortaya koymayı başardı. Playing for the Planet ittifakı video oyun endüstrisini daha çevre dostu hale getirmeyi amaçlıyor. Bu amaçla Sony, yeni nesil donanımının askıya alma / uyku moduna alındığında önemli ölçüde daha az güç kullanacağını duyurdu . Enerji tasarruflu özelliği kullanan sadece bir milyon PS5 kullanıcısı 1.000 ABD evine güç sağlamak için yeterli elektrik tasarrufu sağlayacaktır. Şirket ayrıca bir karbon ayak izi değerlendirmesi gerçekleştiriyor ve daha enerji verimli veri merkezlerine bakıyor.

PS5 Oyunları

PS5’e gelecek pek çok onaylanmış oyunu henüz bilmiyoruz. FIFA ve Call of Duty gibi yıllık oyunların PS5’e atlayacağını düşünmek mantıklı, ancak geliştiricileri somut bir şey söylemedi.

Şu anda, onaylanmış tek PS5 oyunu, yağma temelli bir yakın dövüş oyunu RPG olan Godfall’dır. 2020 sonu için planlandı, bu da muhtemelen bir PS5 lansman oyunu yapıyor. Ancak zaman gösterecek!

PS5’te oynanabilir olduğu onaylanan diğer oyun , Square Enix’in başkanı ve CEO’su Yosuke Matsuda’nın şunları söyledikten sonra Final Fantasy VII versiyonudur : “Takımlarımızın bunu hem yeni nesli hem de mevcut nesli destekleyecek şekilde yaptıklarına inanıyorum Her ikisinde de oynanabilir olacak şekilde geliştirildiğine inanıyorum, bu yüzden gerçekten bununla ilgilenmiyorum ve hayranların da bir sonraki dahil olmak üzere her ikisinde de eğlenebileceklerine inanıyorum. – konsol üretimi. ”

Bununla birlikte, Matsuda’nın oyunun özel bir PS5 sürümüne atıfta bulunup bulunmadığı ya da PS4 sürümünün geriye dönük uyumlulukla oynatılabildiğinden bahsettiği belli değil. Eğer ikinciyse, teknik olarak her PS4 oyununu PS5’te oynanabilir olarak sayabiliriz.

Son olarak, biz Bluepoint Oyunları, gibi remakes arkasında stüdyo biliyoruz Shadow of the Colossus ve Nathan Drake Collection: Uncharted , olan bir PS5 oyun üzerinde çalışan bir “büyük” biri söylüyor.

PS5 kullanıcı arayüzü

PlayStation 5’in yeni kullanıcı arayüzü , uygulamaları açmadan arkadaşlarınızın oyunları hakkında daha fazla ayrıntı görmenizi sağlar. “Oyunların önyüklenmesi oldukça hızlı olmasına rağmen,” diyor Cerny, “Oyuncunun oyunu önyüklemesini, neyin bittiğini, oyunu önyüklemenin, neyin bittiğini görmesini istemiyoruz. Çok oyunculu oyun sunucuları konsolu sağlayacak Tek oyunculu oyunlar, hangi görevleri yapabileceğiniz ve bunları tamamlamak için hangi ödülleri alabileceğiniz gibi bilgileri sunacak ve bu seçeneklerin tümü kullanıcı arayüzünde görünecektir. ne istersen içine atla. “

Likes:
4 0
Views:
125
Article Categories:
GENELGündemOyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir