Çoğu Bilgisayardan Güçlü Telefon: Nubia Red Magic 3

Donanımsal özellikleri ile bazı bilgisayarlara taş çıkaran telefon Nubia Red Magic 3 donanımsal özelliklerine hep beraber göz atalım.

Donanımsal özellikleri ile bazı bilgisayarlara taş çıkaran telefon Nubia Red Magic 3 donanımsal özelliklerine hep beraber göz atalım.

Nubia Red Magic 3 Özellikleri:

RAM VE İŞLEMCİ :

Nubia Red Magic 3 telefonu özellikle oyunculara yönelik bir telefon olduğundan en üst düzey özelliklerle geliyor. Gücünü piyasadaki en güçlü işlemcileredn birisi olan 8 çekirdekli Snapdragon 855‘den alıyor. İşlemcide bulunan çekirdeklerden bir tanesi 2.8 Ghz hızında çalışırken diğer üç tanesi 2.4 Ghz hızıda çalışabilmekte. Geriye kalan 4 çekirdek ise 1.8 Ghz hızında çalışıyor, normal kullanımlarda diğerlerine göre daha yavaş çalışan işlemcileri kullanan Nubia Red Magic 3 batarya ömrünü daha uzun tutuyor İşlemciye Adreno 640 grafik birimi destek oluyor

Telefonu satın almak istediğimizde ise 3 farklı ram seçeneğiyle karşılaşıyoruz. Bunlar şu şekilde, telefonu satın alırken 256 GB depolamaya sahip modelini alınırsa 12 GB ram, 128 GB alınırsa 8 GB ram ve 64 GB depolamaya sahip bir telefon alındığında ise 6 GB ram’e sahip bir cihaz bizi karşılıyor.

SOĞUTMA:

Bu kadar güçlü sisteme sahip bir cihaz normal olarak ısınma sorunu ile karşı karşıya kalıyor, bu soruna da 2 farklı yöntem ile çözüm bulan firma, telefonda hem sıvı soğutma desteği ve yapay zekaya sahip olan, diğer fanlara göre %50 daha fazla verimli olduğu iddia edilen birde fan bulunuyor.

KAMERA:

48 MP kameraya sahip olan Nubia Red Magic 3 8K video çekme seçeneğiyle oldukça dikkat çekiyor. Bu özelliğinin yanında eksikleri de bulunuyor tabi bunlardan bazıları da, kamera modlarında gece modu ve portre modu bulunmaması kullanıcıları üzdü.

BATARYA:

Telefon, 5.000 mAh gibi büyüklükte bir batarya ile kullanıcıları karşılıyor. Oyuncular için önemli olan konulardan birisi de hızlı şarj. Nubia Red Magic 3’ün kutusundan 27 Watt gücündeki adaptör telefonu çok hızlı bir şekilde şarj edebiliyor.

Daha detaylı inceleme için ShiftDelete ekibini izleyebilirsiniz….

Değerli Firstechno kullanıcıları yüksek donanımlara sahip olan Nubia Red Magic 3 hakkında görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Likes:
0 0
Views:
52
Article Categories:
MobilTeknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir