Geforce Now Nedir, Nasıl Kullanılır? (Tüm ayrıntılar)

Geforce Now Nedir ? Nvidia bu sistemi ile düşük sistemi olan, yüksek sistem gereksinimi isteyen bilgisayarın kaldıramacağı oyunu oynamak isteyenler için Nvidia'nın geliştirmiş olduğu bulut tabanlı bir sistemdir.

Oyun Tutkunlarına Nvidia ‘dan Güzel Haber!

Şüphesiz herkes oyunları rahatla oynayabileceği güzel bir sistemi olsun ister. Tüm oyunları kasmadan oynayabileceği oyun tutkunlarının en büyük hayalidir. Fakat birçok oyun tutkunu  istediği her oyun oynayamadığı için hayal kırıklığına uğruyor. Nvidia şirketi oyun tutkunlarının sesini duymuş olacak ki onlar için Geforce Now platformunu oluşturdu. Bu sayede oyun tutkunları bilgisayarları kötü olsa bile istedikleri tüm oyunları oynayabilecek. Artık tek gereksinim “internet hızı”

https://www.firstechno.com/sosyal-medya/facebook-ve-instagram-avrupadaki-goruntu-kalitesini-dusurdu/

Geforce Now Nedir ?

Nvidia bu sistemi ile düşük sistemi olan, yüksek sistem gereksinimi isteyen bilgisayarın kaldıramacağı oyunu oynamak isteyenler için Nvidia’nın geliştirmiş olduğu bulut tabanlı bir sistemdir.

Yüksek sistemli bir bilgisayar gerektiren oyunları rahatça oynayabileceksiniz fakat bir Steam hesabınız olmalı ve oynamak istediğiniz oyunun Steam kütüphanenizde yüklü olması gerekiyor. Kütüphanenizde yüklü olan bilgisayarınızın açamadığı oyunları bu sistem/yazılım sayesinde hiçbir sorun yaşamadan herhangi bir donma ve kasma veya gecikme ile karşılaşmadan oynayabilirsiniz. Fakat bunun içinde gerekli olan bir şey var ve bu Geforce Now kullanabilmeniz için çok önemli bir unsur İnternet hızınız, eğer yavaş bir internetiniz varsa kullanamayacaksınız. İnternet hızınızın en az 50 Mbps hızına sahip olması öneriliyor. Bu şekilde Steam kütüphanenizde yer alan ve bilgisayarınızda açamadığınız her oyunu rahatça donma, kasma, gecikme olmadan oynayabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır ?

Geforce Now kullanmak için öncelikle uygulamayı bilgisayarımıza indiriyoruz ardından ücretsiz veya ücretli olmak üzeri iki seçenek bulunuyor. İstediğinizi seçerek kayıt oluyorsunuz. Eğer ücretli üyelik alırsanız bu sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü ücretsiz üyelikte sistemin yoğun olması halinde kullanıcıları sıraya koyuyor ve belirli bir saat veriyor. Ücretli üyelikte ise bir sıra veya süre sınırı bulunmuyor istediğiniz zaman oynuyorsunuz ücretli üyelik bedeli şuan satışı yok sanırım sınır kullanıcıya ulaştılar.

Daha sonra oynamak istediğiniz oyunu Steam kütüphanesine ekleyerek bilgisayarınızın kaldıramayacağı oyunları oynayabiliyorsunuz.

Geforce Now’ın mobil uygulaması sayesinde telefonunuzdan bilgisayarınıza bağlanarak da oyun oynayabiliyorsunuz.

Değerli Firstechno kullanıcıları NVIDIA yeni sistemi hakkında düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Likes:
0 0
Views:
38
Article Categories:
Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir